Głośniki 2.0 do komputera – jakie wybrać?

Głośniki komputerowe 2.0 doskonale nadają się do słuchania muzyki czy oglądania filmów. Decydując się na nie, można kierować się tylko ceną, ponieważ nawet w grupie budżetowej dobrze jest rozpatrzeć wiele różnych propozycji, różniących się parametrami. Szukając lepszej jakości dźwięku warto sprawdzić możliwości, jakie oferuje rynek.

Jedną z ciekawszych propozycji audio do komputera jest produkt firmy Creative – GigaWorks T20 Series II. Jest to kolejny model z tej linii, w którym wykorzystano najlepsze elementy poprzednika, jednocześnie je unowocześniając. Dzięki zastosowaniu przetworników tonów średnich i wysokich, we współpracy z technologią Creative BasXPortTM,, osiągnięto znakomitą równowagę akustyczną. Nowoczesne zastosowania pozwalają, wzmocnić basy bez oddzielnego głośnika niskotonowego. Urządzenie wyposażone jest w dwa wejścia, które umożliwiają podłączenie jednocześnie komputera i odtwarzacza MP3 bez niepotrzebnego okablowania. Wykorzystując regulatory umieszczone z przodu głośnika, można sterować basami i wysokimi tonami. Moc głośników to 14 W RMS na kanał, a pasmo przenoszenia 50 Hz~ 20 kHz. W najniższym przedziale cenowym do 300 zł, te głośniki oferują naprawdę doskonały dźwięk. W połączeniu z nowoczesnym designem stanowią znakomitą ofertę. Głośniki komputerowe Creative są najczęściej wybierane ze względu na wysoką jakość parametrów za rozsądną cenę.

 

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl) 

Na nieco wyższej półce lokują się produkty Edifiter, a szczególnie głośniki Edifier Studio R1700BT. Jest to produkt bardzo wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Głośniki są niewielkich rozmiarów, w związku z tym doskonale wpasowują się w każde miejsce. Wykorzystując łącze bezprzewodowe, można je łączyć z różnymi odbiornikami: komputer, smartfon lub telewizor. Wykonane są w stylu vintage, co znakomicie pasuje do odbioru różnych rodzajów muzyki. Odpowiedni design jest doskonałym zwieńczeniem odbioru muzyki, szczególnie dla koneserów dobrych dźwięków. Ukośne satelity głośników pozwalają, by dźwięk był skierowany w stronę odbiorcy. Wyposażone są w profesjonalny wzmacniacz klasy D z funkcją DSP i DRC. Moc głośników to od 15 W do 18W na każdy kanał, a pasmo przenoszenia od 60 Hz ~ 20 kHz. Regulatory głośności i ustawienia tonów wysokich i niskich znajdują się na panelu bocznym. W przedziale cenowym do 600 zł głośniki Edifier Studio R1700BT znajdują wielu usatysfakcjonowanych odbiorców.

 

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)
 

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)


Firma Edifier oferuje również produkty dla wysublimowanych odbiorców. Jest to zestaw Edifier 2.0 S1000DB wyposażony w najnowszą technologię Bluetooth aptX® oraz wejścia AUX, koncentryczne i optyczne. Głośniki wykonane są z estetycznych drewnianych elementów, nawiązujących do stylowych, klasycznych brył. Zestaw zaprojektowano tak, by oprócz walorów dźwiękowych spełniał również funkcje wizualne. Głośniki przy 120 W mocy zapewniają niezapomniane doznania i wrażenia audio. Jako sprzęt studyjny dają odbiorcom doskonały odbiór dźwięków, jednocześnie spełniając walory estetyczne. Oprócz bluetooth posiadają dynamiczne sterowanie oparte o technologię DSP. Skierowane są do użytkowników, którym zależy na pięknym czystym dźwięku. Bezprzewodowe połączenie ułatwia organizację miejsca, w którym będą stały. Brak kabli pozwala zadbać o przestrzeń wokół miejsca, gdzie będą posadowione. Moc wyjściowa wynosi od 25 do 35 W na każdy kanał. Pasmo przenoszenia waha się od 48 Hz ~ 20 kHz. Głośniki średnich i niskich tonów wyposażone są w 5,5 calowe membrany aluminiowe. Tego typu sprzęt dostępny jest już od 1400 zł, a w tym przedziale cenowym uważany jest za jeden z najlepszych.


Podejmując decyzję o zakupie głośnika, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów:

 • moc – ma zasadnicze znaczenie w przypadku głośników komputerowych. Jest to informacja, jak głośno będą kolumny.

 • Pasmo przenoszenia – oznacza najwyższą i najniższą częstotliwość, jaką wytworzą elementy zestawu głośnikowego,

 • materiały, z jakich wykonana jest obudowa, ponieważ będzie to miało znaczenie estetyczne. Dobra obudowa również ma znaczenie podczas rezonowania dźwięku.


4 komentarze:

 1. dobrze łupią te większe edifiery?

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba najlepszy zestaw 2.0,drogi,fakt,ale wart każdej złotówki,ale chyba nie da się ich już kupić?

  OdpowiedzUsuń
 3. te edifiery są epickie

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger