Elektronarzędzia akumulatorowe w gospodarstwie domowym.

Rozpoczynając remont mieszkania, warto uzupełnić stan narzędzi niezbędnych do wykonania najpotrzebniejszych rzeczy. Na rynku można znaleźć wiele urządzeń o niezbyt wygórowanej cenie w zamian za przyzwoitą jakoś, które doskonale nadają się do drobnych prac remontowych.

Wiertarki sieciowe i akumulatorowe

(© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)


Black and Decker jest firmą z długoletnim doświadczeniem w produkcji elektronarzędzi. Produkty, które oferują, świetnie nadają się zarówno dla profesjonalisty, jak i dla amatora. Producent proponuje szeroki wachlarz elektro-wkrętarek doskonale radzących sobie z wierceniem w drewnie i metalu. W sprzedaży znajduje się również wiertarko-wkrętarka udarowa, która jest specjalnie stworzona do pracy w ścianach lub podłożu murowanym. Do wiercenia w betonie polecana jest młotowiertarka SDS Plus. Urządzenia są wyposażone w zasilanie akumulatorowe lub na kabel. Należy się jednak liczyć z tym, że do pracy wymagających więcej mocy najlepsze jest zasilanie sieciowe. Black and Decker produkuje lekkie wiertarki do długotrwałych prac, w związku z tym ręka nie męczy się i praca nie jest udręką. Akumulatorowe wkrętarki to idealne urządzenia do pracy w miejscach mniej dostępnych oraz do szybkich działań, do których zalicza się: skręcanie mebli lub wieszanie półek. Do trudniejszych prac lepiej wykorzystać wkrętarki z wyższym momentem obrotowym, które dadzą gwarancję dobrze wykonanej pracy.

 (© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)

 (© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)Szlifierki

 (© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)

 (© Artur Gołębski /arturgolebski.pl)

Do trudniejszych prac remontowych Black and Decker proponuje szlifierki. Gładką powierzchnię idealnie opracowuje się szlifierką oscylacyjną: mimośrodową lub taśmową. Mimośrodową wykonuje się ruchy okrężne, aby szybciej pozbyć się nadmiaru materiału, taśmowe natomiast znakomicie nadają się pracy na dużych powierzchniach. Szlifierki oscylacyjne mimośrodowe oferowane są z wymiennymi stopami, tak żeby można było szlifować różne powierzchnie. Firma black and Decker proponuje szlifierki w zestawach z akcesoriami niezbędnymi do wykonywania drobnych remontów jak: polerowanie metalu, usuwanie rdzy, polerowanie i czyszczenie plastiku oraz wiele innych.

Szlifierka kątowa

Szlifierka kątowa jest narzędziem, którego zadaniem jest jednocześnie cięcie i szlifowanie. Wykorzystując urządzenia o tarczy 230 mm, można dokonywać głębokich cięć w murze lub w innych twardych materiałach. Szlifierki o tarczy od 115 do 125 mm nadają się do obrobienia mniejszych elementów. Dlatego należy się liczyć z tym, że im trudniejsza praca będzie do wykonania podczas remontu, tym większe urządzenie należy użyć, aby osiągnąć zamierzony efekt.

Pilarki

Pilarka tarczowa do idealna maszyna do wykonywania prostych, ale bardzo dokładnych cięć. Natomiast do wykonania cięcia o pewnej krzywiźnie najlepiej wybrać wyrzynarkę. Przy pracach rozbiórkowych najczęściej wymagane jest urządzenie o łatwiejszym dostępie do różnych miejsc, najlepiej sprawdza się pilarka szablowa. Tego typu maszyny występują w wersji sieciowej i akumulatorowej. Sieciowe są o większej mocy, idealne do trudniejszych prac, wymagających większego zaangażowania. Natomiast akumulatorowe doskonale sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach, gdzie występuje problem z energią elektryczną.

Strugi i frezarki

Firma Black and Decker oferuje również narzędzia dla profesjonalistów. Strugi do obróbki drewna o głębokości strugania 2 mm. Jest to produkt dla wykonawców obytych z pracą w drewnie. Dodatkowo do obróbki metalu Black and Decker oferuje frezarki. Są to urządzenia służące do wykonania drobnych napraw podczas remontu.

Narzędzia wielofunkcyjne

Dla zapalonych majsterkowiczów Black and Decker proponuje narzędzia wielofunkcyjne. Są to urządzenia, w których dzięki wymianie głowic można mieć kilka różnych sprzętów np.: wiertarko-wkrętarkę, szlifierkę, wyrzynarkę i wiele innych. Najbardziej uniwersalnym jest oscylacyjne urządzenie wielofunkcyjne, które posiada końcówki do: cięcia metalu, płyt kartonowo-gipsowych; szlifowania paneli, kamienia; zdrapywania płytek, linoleum, usuwania kleju.

1 komentarz:

  1. miałem kiedy wiertarkę blacka deckera ale się rozleciała,ale muszę przyznać że sporo wytrzymała,oj sporo

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger