Wypoczynek a koronawirus?

Z uwagi na obecną pandemię koronawirusa dotychczasowe formy wypoczynku stoją pod poważnym znakiem zapytania. Według zapewnień ekspertów, w okresie letnim natężenie zachorować, spowodowanych COVID-19 powinno spowolnić, jednak odpowiednie procedury zapobiegające epidemii mogą znacznie utrudnić korzystanie z urlopów. Jednak nie należy ulegać panice a rozsądnie skupić się na wdrożeniu reżimu sanitarnego podczas wypoczynku. Decydując się na wyjazd, najlepiej unikać miejsc o dużym natężeniu turystycznym, a jeżeli już to trzeba zachować stosowną odległość od innych użytkowników. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić, czy miejsce docelowe nie jest obecnie ogniskiem zakażenia. Używając własnego auta, na niekorzyść komunikacji publicznej unika się potencjalnego zagrożenia.

W związku z zaistniałą sytuacją wielu ludzi wybiera na miejsce wypoczynku tereny najbliższe miejscu zamieszkania. Część dopiero odkrywa walory turystyczne swojego regiony, które jak się okazuje ma wiele do zaoferowania. Polska obfituje we wszystkie najlepsze elementy niezbędne do dobrego odpoczynku. Dostępne są zarówno tereny nizinne, wyżynne, górskie, jak i obszary skupiające szereg jezior i rzek, gdzie można skorzystać z bardzo różnorodnych form wypoczynku.

Jak czynnie wypoczywać w czasie pandemii?

(© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

W związku z niezwykłą obfitością form ukształtowania terenu czynny wypoczynek na terenie Polski nie jest trudny do zorganizowania. W każdej części kraju występuje mnogość ścieżek rowerowych, dzięki którym można się przyjemnie zrelaksować i zmęczyć zarówno w gronie rodziny, jak i samodzielnie. Z tego typu udogodnień mogą korzystać również biegacze i rolkarze, a ponieważ trasy występują w terenach leśnych, jest to okazja do kontaktu z przyrodą. Polska jest gęsto pocięta przez sieć rzek, w związku z tym łatwo jest skorzystać z możliwości poznawania jej z pokładu kajaka albo tratwy. Jeziora to idealne miejsca dla surferów i kiterów, którzy od wczesnej wiosny do późnej jesieni użytkują zbiorniki wodne, na których wieją sprzyjające wiatry. To tylko drobny ułamek możliwości, jakie dają okolice każdego miejsca w kraju. Nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby móc eksplorować nieznane do tej pory miejsca.

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

 
Gdzie najlepiej zawiesić hamak?

Dla tych, którzy preferują mniej męczący wypoczynek, najlepszy będzie stacjonarny pobyt nad jeziorem lub w gospodarstwie agroturystycznym. W tym wypadku najwięcej szczęścia mają posiadacze działek rekreacyjnych. Odpoczynek „pod gruszą” kojarzy się z czasem leniwie spędzanym w hamaku na łonie przyrody. Takie miejsca nieodłącznie związane są ze znakomitym jedzeniem serwowanym w ogrodzie wśród drzew. Wieczorem kieliszek wina w fotelu, pomimo brzęczących komarów. Polska wieś ma swój niepowtarzalny urok, którego ciężko szukać w innych miejscach Europy. W upalne dni można leżeć w hamaku i leniwie sącząc lemoniadę, czytać książki lub słuchać muzyki. Tak przyjemnie spędzony czas na pewno pozwoli naładować baterie przed kolejnym rokiem wytężonej pracy. Hamaki doskonale sprawdzają się zarówno w ogrodzie, jak i w lesie, dlatego warto je również wykorzystać na biwaku. Natomiast w trakcie niepogody spacery po polach i łąkach na pewno sprawią wiele przyjemności.
Pytaliście na instagramie gdzie można kupić takie cudne hamaki?Już odpowiadam..na febestore.pl zamawiam u nich od dawna a to akcesoria do ogrodu a to do domu i co najważniejsze cały asortyment mają na stanie.

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

(© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl) 

 Więcej można zobaczyć na :
 
Bądź wolny pokochaj polską przyrodę

Polska oferuje tak wiele ciekawych możliwości na spędzenie wolnego czasu, że strach przed epidemią koronawirusa nie jest powinien, utrudnić dobrze zaplanowanego wypoczynku. Nie trzeba wyjeżdżać daleko od domu, aby odpocząć i skorzystać z ciekawych ofert dotyczących aktywnego spędzania czasu albo leniuchowania. Przed podjęciem decyzji warto dobrze skalkulować potrzeby, a potem przejrzeć zasoby internetowe i sprawdzić co oferuje bliższa i dalsza okolica. Patrząc na to, jak prężnie rozwija się polska turystyka, można być pewnym, że na zaplanowanej trasie znajdą się miejsca ze znakomitym jedzeniem i doskonale przygotowane miejsca, gdzie turyści będą mogli odpocząć. Oczywiście należy się liczyć ze znacznymi utrudnieniami związanymi z korzystaniem z obiektów użyteczności publicznej. Niektóre wejścia do zabytków, czy do obiektów rekreacyjnych trzeba rezerwować dużo wcześniej, ze względu na limit liczby osób tam przebywających.


7 komentarzy:

 1. Ale czad tak w lesie��

  OdpowiedzUsuń
 2. Hamak teraz nabiera nowego znaczenia ;-) super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

 4. O tak,hamak,las,śpiew ptaków,to lepsze niż wszystkie rajskie wyspy i bezpueczniej w tych czasach

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny sposób na wypoczynek ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. gówno! nie ma wirusa!!!

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger