Dopada cię przewlekłe zmęczenie? - Mamy na to sposób!

Każdy człowiek od czasu do czasu boryka się z ogólnym zmęczeniem, skurczami mięśni nóg, trudnościami z koncentracją. Bardzo często jest to efekt niedoboru magnezu w organizmie. Objawami zbyt niskiego magnezu są również kłopoty ze snem czy drażliwość, które są często mylące dla lekarzy, doszukujących się innych chorób. Magnez jest niezbędny człowiekowi do normalnego funkcjonowania, dlatego nie wolno bagatelizować początkowych objawów.

(© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

Co powoduje wypłukiwanie magnezu z organizmu?

Jestem wielkim amatorem jazdy na rowerze zarówno tym szosowym, jak i górskim. Ostatnio zaobserwowałam u siebie szereg z powyższych objawów. Brak chęci do życia, niska aktywność i ogromna drażliwość. Okazało się, że wiele czynników mających wpływ na poziom magnezu dotyczy mojego trybu życia. Dużo pracuję i posiłki spożywam bardzo nieregularnie, najczęściej są to wysoko przetworzone produkty, które nie zawierają odpowiedniej ilości mikroelementów. Natomiast hektolitry wypijanej kawy mają niebagatelny wpływ na pozbywanie się magnezu z organizmu. Poranne wstawanie, aby zrealizować swoje hobby związane z hodowlą kaktusów prowadzi do bardzo niehigienicznego trybu życia. Stres w pracy oraz spożywane leki przyczyniają się do poważnego niedoboru magnezu. Jak się okazuje problem ten dotyczy również osób wysportowanych i prowadzących bardzo aktywny tryb życia, ponieważ nadmierny wysiłek fizyczny również przyczynia się do powstawania braków w zawartości pierwiastków w organizmie.

Niedobór magnezu- jak zapobiegać?

Najłatwiej i najwygodniej jest pobierać magnez wraz z pożywieniem, niestety taki sposób daje pewności odpowiedniego przyswojenia mikroelementu. Tym bardziej że jest spora gruba ludzi mająca duży problem ze wchłanianiem tego pierwiastka. Na rynku są doskonałe produkty pod nazwą ProMagnez skierowane praktycznie do całego spektrum odbiorców. Od bardzo młodych ludzi, po osoby starsze, które mają szczególne problemy z przyswajaniem leków i suplementów diety. ProMagnez to wysoko przyswajalny magnez, najwyższej jakości produkt z głównym składnikiem aktywnym-cytrynianem magnezu. Należy pamiętać, że wchłanianie magnezu jest poważnie zaburzone u osób spożywających alkohol, soki owocowe i nasycone kwasy tłuszczowe, dlatego oprócz pierwiastka, należy pomyśleć o odpowiednio zaplanowanej diecie. W związku z tym, aby wspomóc działanie magnezu dobrze jest, spożywać warzywa i owoce na surowo, ponieważ magnez najlepiej wchłania się w środowisku kwaśnym.

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

Jaki magnez stosować?

Producent preparatów ProMagnez i ProSkurcz, firma Dr Gaja, oferuje suplementy w formie saszetek, które umożliwiają przygotowanie dogodnego magnezu do picia. ProSkurcz jest produktem zawierającym oprócz magnezu także wapń i potas. Są to pierwiastki, których niedobór powoduje przykre dolegliwości związane z gwałtownymi skurczami mięśni. ProMagnez zawiera magnez o najwyższej dawce i nie posiada barwinków, substancji słodzących , konserwujących i wypełniających. Jest to węglan magnezu i kwas cytrynowy, które razem tworzą cytrynian magnezu. ProMagnez jest więc magnezem bezdodatków, co daje gwarancję dostarczenia organizmowi najlepszego produktu. ProSkurcz jest również produktem w saszetkach, dlatego aplikowanie go jest bardzo ułatwione. Magnez, który jest zawarty w preparacie, utrzymuje równowagę elektrolitową oraz zapobiega wahaniom metabolizmu energetycznemu. Wapń wpływa na prawidłowy rozwój kości oraz przyczynia się do właściwego krzepnięcia krwi. Natomiast potas wyrównuje i poprawia ciśnienie krwi. Produkty ProMagnez i ProsSkurcz dostępne są zarówno w aptekach, jak i dobrych drogeriach oraz sieci Rossmann.

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

Problemy z nieprzyswajaniem magnezu.

Obydwa preparaty są szczególnie potrzebne osobom uprawiającym wiele aktywności fizycznych, które mają wpływ na ogólny wynik pracy organizmu. Zarówno sportowcy, jak i osoby pracujące fizycznie mają problem z utrzymaniem stałego poziomu, który jest najlepszy do najefektywniejszego funkcjonowania. Dotyczy to również tych, którzy dużo podróżują i przemieszczają się w pośpiechu z miejsca na miejsce. Nie można wykluczyć również ludzi prowadzących siedzący tryb życia i przebywających długo w jednej pozycji. Ci są szczególnie narażeni na skurcze będące niedoborem niezbędnych mikroelementów.

(© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

Pamiętajmy, że wszystkie niezbędne organizmowi pierwiastki powinny być na bieżąco uzupełniane. Wszelkie straty prowadzą do niekomfortowego samopoczucia, które przekłada się na nasze możliwości intelektualne i fizyczne. Natomiast nasze osiągnięcia są miarą przydatności w pracy czy na arenie sportowej. Dobrze zbilansowana dieta uzupełniona suplementami pozwoli prowadzić spokojne życie, a praca nie będzie przysparzała tyle stresu. Świetnie pracujący mózg znajdzie wyjście z każdej nerwowej sytuacji, w jak najmniej emocjonujący sposób. Dlatego dbajmy o swoje zdrowie, uzupełniając mikroelementy, które chociaż niewidoczne mają decydujące znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu. Przed podjęciem decyzji o korzystaniu z suplementów, należy pamiętać , że najbardziej przydatny jest ten najłatwiej przyswajalny.

 (© Artur Gołębski /waszfotograf.com.pl)

4 komentarze:

  1. o tak,lepsze to jak poranna kawa ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam i naprawdę polecam,daje pozytywnego kopa!

    OdpowiedzUsuń
  3. Super, że mi przypomniałeś, bo jadę w góry i miałam sobie właśnie magnez kupić, żeby mnie skurcze nie łapały :)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger