Nauka w dobie koronawirusa? - ZADANIA MATURALNE

Jak nauczyć się materiału, aby dobrze zdać maturę? To pytanie, co roku dręczy młodych ludzi przystępujących do egzaminu dojrzałości. Gdyby to było takie proste, nikt nie potrzebowałby dodatkowych informacji. Na stronie chemiawp.pl jest dostępny kurs, dzięki któremu można zapoznać się z profesjonalnie przygotowanymi lekcjami dla przyszłych maturzystów. Materiały potrzebne do nauki są zgromadzone w jednym miejscu, tak żeby można było z nich korzystać zarówno na bieżąco, ale również jak zajdzie potrzeba szybkiej powtórki. Kurs Chemia w próbówce pozwala na bardzo efektywną naukę, ponieważ informacje podzielone są na łatwo przyswajalne części, a ponieważ można z niego korzystać w każdym miejscu, to aktywnie można się uczyć w domu, co ze względu na obecną sytuację pandemiczną jest bardzo korzystne. Każdą część zdobytej wiedzy można, od razu sprawdzać wykonując polecenia, czy rozwiązując zadania, Wszelkie potrzebne doświadczenia, czy badania są widoczne na ekranie komputera, dzięki czemu uczący ma możliwość obejrzenia ich wielokrotnie, jeżeli ma jakiekolwiek wątpliwości. Zajęcia na ekranie monitora prowadzone są przez odpowiednio przygotowaną autorkę kursu, która doskonale wie, jaki zasób wiadomości jest potrzebny uczniowi. Pokazy są prowadzone w profesjonalny sposób, tak by przekazywana wiedza była zrozumiała i odpowiednio podana. Wiele ciekawostek przekazywanych w filmikach nie jest poruszanych na lekcjach chemii, a okazują się bardzo przydatne na egzaminach maturalnych.


Chemia nie jest łatwym przedmiotem, tak że właściwe podejście wykładowcy często pomaga przekonać się do niej i skupić na rozwiązywaniu problemów. Ze względu na duży zasób wiedzy teoretycznej, uczniowie muszą dużo czasu poświęcać na samodzielną naukę, która jest niezbędna przy wkraczaniu na kolejny etap zajęć. Jest to dość trudne, ale pytania sprawdzające w doskonały sposób ukazują braki, które trzeba uzupełnić i powtórzyć. Jest to o tyle łatwiejsze, że tempo nauki tak naprawdę uczeń dostosowuje do siebie. Nie musi się spieszyć, może wielokrotnie powtarzać określony materiał, aż stanie się ona dla niego jasny i zrozumiały. Dotyczy to również zadań, które są miernikiem zdobytej wiedzy. Należy je robić, aż efektem będą bezbłędnie wykonane polecenia. Chemia to niejednokrotnie nauka pewnych szczegółowych, powtarzalnych algortymów, które po wielu powtórkach stają się jasne i zrozumiałe. Trzeba to sobie tak wypracować, że przysłowiowe „w nocy o północy” nie powinno ucznia zaskoczyć. Baza zadań dostępna na stronie chemiawp.pl jest bardzo rozbudowana, więc na pewno nie zabraknie ich, by utrwalać i pogłębiać pozyskaną wiedzę.

Nie wszyscy potrafią się uczyć z podręczników. Jest duża grupa odbiorców, która najlepiej przyswaja, korzystając z informacji wizualnych i praktycznych. Dla nich kurs Chemia w próbówce to idealne rozwiązanie na uzupełnienie braków w pozyskiwaniu wiedzy. Jest to doskonałe kompendium wiedzy również dla uczniów klas licealnych, którzy na bieżąco potrzebują sprawdzać swoje umiejętności i postępy w nauce. Szczególnie ostatnio nabrało to znaczenia ze względu na zagrożenie epidemiczne, nauka zdalna zyskała na znaczeniu, szkoły nie są przygotowane, aby ją prowadzić. Nieudolnie raczkujące pierwsze zajęcia jasno pokazały, jak wiele jeszcze trzeba przygotować, aby uczniowie mogli korzystać z e- lerningu na bieżąco. Natomiast na stronie chemiawp.pl wszystkie zajęcia są przemyślane, dobrze dopracowane i cieszą się dobrą opinią wśród maturzystów. Korzystając z kodu: lekkostrawny – uczniowie otrzymają 20% zniżki na pierwsze zamówienie.

1 komentarz:

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger