Koronawirus a nadawanie paczki kurierem?

Tak niefortunnie się okazało, że muszę wysłać synowi paczkę do Łodzi, ponieważ wyjeżdżając na uczelnię, zostawił wszystkie potrzebne książki w domu, a w związku z tym, że pisze pracę licencjacką, jest mu to wszystko bardzo potrzebne. Myślał, że będzie mógł korzystać z biblioteki uczelnianej, ale w chwili obecnej podczas kwarantanny jest to niemożliwe. Włączył mi się od razu tryb”a nie mówiłam”, ale cóż było robić, trzeba poratować dziecko. Głupie to głupie, ale własne. Zaczęłam sprawdzać, jakie są możliwości zrealizowania wysyłki, okazało się, że po godzinie stania w kolejce, już mogę zrealizować zamówienie. W związku z tym zaczęłam przeczesywać internet w poszukiwaniu jakiejś bardziej przystępnej opcji, która będzie bardziej przyjazna dla użytkownika. Znalazłam portal o nazwie furgonetka.pl, który oferuje usługi kurierskie bez wychodzenia z domu, czyli hasło #nadawajzdomu miałoby jak najbardziej odpowiednie znaczenie. Jest to bardzo interesująca strona proponująca usługi dostawcze w wykonaniu takich firm jak: DHL, DPD, DPD Pickup, Fedex, UPS, UPS Accsess Point, InPost Paczkomaty, InPost Kurier, Poczta Kurier 48, Paczka w Ruchu. Sami czołowi dostarczyciele przesyłek zebrani w jednym miejscu, to naprawdę wygoda dla osoby poszukującej właściwej firmy kurierskiej. Tym bardziej że niektóre z tych firm oferują dostawę do miejsca, z którego można samodzielnie odebrać. Jest wyjątkowe ułatwienie dla osób, które długo pracują i nie mogą czekać na dostarczyciela.Jak wysłać paczkę?

Strona jest bardzo jasna i przejrzysta, wręcz intuicyjna dla każdego nowego użytkownika.
Najpierw należy podjąć decyzję, jakiej wielkości ma być paczka. Czy to jest paczka, koperta, paleta czy niestandardowa wysyłka? Każdy z tych elementów przewożony jest innym autem, odpowiednio dostosowanym, z windą, dlatego ważne jest, żeby właściwie zaznaczyć odpowiednią kratkę. Obok podane są wymiary, które posłużą do wyliczenia opłat, jakie trzeba będzie wnieść za pakunek, dlatego dobrze jest mieć wymierzoną paczkę, aby nie przepłacić. Jest jeszcze opcja ubezpieczenia przesyłki, którą warto wykupić, ze względu na możliwość zagubienia. Co się niestety zdarza. Po wypełnieniu wszystkich danych teleadresowych można przejść do wyboru firmy kurierskiej. Wszystkie informacje o adresacie są szczególnie ważne, ponieważ wiadomości o podróżującej paczce przychodzą na maila albo na sms-a. Trzeba dobrze uzgodnić z odbiorcą sposób wysyłki, ponieważ czasami lepiej pozostawić ją w punkcie odbioru, a nie biegać po urzędach czy składach. Podsumowując te wszystkie informacje, trzeba podjąć decyzję o płatności, która jest możliwa do zrealizowania poprzez konto internetowe albo przez szybki przesył gotówki paypal lub paypro. Tego typu opłaty zdecydowanie przyspieszają załatwienie formalności. Jeżeli pieniądze zaksięgują się na koncie, pojawi się informacja o możliwości wydruku listu przewozowego, który będzie można nakleić na paczkę. Jest to dokument zawierający również numer, dzięki któremu będzie można śledzić drogę przesyłki, poruszającej się po kraju. Tera już tylko zostaje przekazać paczkę kurierowi #nadawajzdomu, który odbierze ją spod drzwi i poprzez firmę doręczycielską dostarczy do kolejnych drzwi, tym razem odbiorcy. Jak widać, sama procedura jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnego szkolenia. Każdy od razu zrozumie, jak działa mechanizm strony furgonetka.pl, dzięki prostym i nieskomplikowanym poleceniom i komendom.


Dlaczego należy wybrać aplikację furgonetka.pl?

Współpracują z największą liczbą firm kurierskich, co daje użytkownikowi ogromny wybór, jeżeli chodzi o sposób i jakość usług. Zawsze znajdzie się taka, która jest odpowiednia.
Dostarczają przesyłki nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą, co dla niektórych firm jest poważnym utrudnieniem, związanym z bardzo wysokimi opłatami, blokującymi korzystanie z niektórych usług.
Przesyłki są monitorowane na całej trasie, jaką pokonują od nadawcy do odbiorcy, a dzięki wygenerowanemu numerowi przewozowemu jest możliwość śledzenia, ich na bieżąco.
List przewozowy jest tworzony przez zleceniobiorcę, tak że nie trzeba nic pisać ani niepotrzebnie uzupełniać. Wystarczy tylko nakleić na paczkę.
Wszystkie opłaty za przesyłki są jasne i widoczne od razu po wprowadzeniu danych dotyczących wielkości i ciężaru. Jeżeli paczka jest pobraniowa, informacja o wartości jest widoczna od razu po wpisaniu kwoty pobrania. Nie ma żadnych ukrytych opłat paliwowych albo drogowych. Wszystko jest jasne i przejrzyste,
Paczki można wysłać bez dodatkowych umów na wykonanie zlecenia. Dokumenty przewozowe są formą zawarcia umowy między firmą Furgonetka a nadawcą.
I najważniejsze w chwili obecnej , paczki mogą być nadawane z domu. Hasło #nadawajzdomu jest jak najbardziej aktualne.
1 komentarz:

  1. Znam furgonetkę i z czystym sumieniem mogę ją polecić,a inpost w czasach zarazy chyba najlepszy

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger