Jak założyć akwarium w domu?

Wiele osób myśli dzisiaj o założeniu akwarium w domu. Jest to z pewnością bardzo dobra propozycja dla osób, które myślą o ciekawej ozdobie do mieszkania. Takie założenie akwarium nie jest niczym trudnym, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich osób, które chcą mieć małe rybki w domu. Jeśli myślimy o założeniu hodowli rybek, to przede wszystkim całość powinna być widoczna w miejscu, gdzie dochodzi odpowiednia ilość światła. Akwarium musi stać na stabilnym podłożu po to, aby ryby mogły swobodnie się poruszać bez ryzyka, że akwarium spadnie. Dostęp do akwarium musi być w miarę swobodny, abyśmy mogli karmić ryby i regularnie zmieniać im wodę. Większość osób stawia akwarium na parapecie, ale nie powinniśmy tego robić, ponieważ przeciąg i zbyt szybkie zmiany temperatury, mogą zaszkodzić rybkom.


Odpowiednio dużo miejsca 


Akwarium powinniśmy, trzymać w odpowiednio dużym pomieszczeniu W mniejszych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się małe akwarium, takie do pojemności 30 litrów. Jeśli interesuje nas większe akwarium, co sprawdza się zwłaszcza podczas profesjonalnej hodowli ryb, to warto postawić na akwarium mające powyżej 100 litrów. Tego typu rozwiązania stosuje się jednak tylko w przypadku, gdy faktycznie mamy dużo ryb. Osoby, które dopiero zaczynają hodowlę, powinny zacząć od mniejszego akwarium, choć w takim wypadku ciężko liczyć na większą liczbę ryb, gdyż trudniej byłoby nam utrzymać równowagę biologiczną. Zbiornik wypełniony wodą powinien posiadać dodatkową szybę do nakrycia, co pomaga zabezpieczyć całość wody przed jej odparowaniem. Akwarium powinno posiadać także dodatkowe sztuczne oświetlenie oraz grzałkę z termostatem, aby w taki prosty sposób utrzymywać w środku stałą temperaturę. Warto również pomyśleć o montażu filtra, który pomoże oddzielić pozostałości jedzenia od czystej wody. 

Odpowiedni dobór
Dzięki temu ryby będą przebywać w odpowiednich warunkach, nawet przez kilkanaście dni i to bez zmieniania wody. Większość tego typu elementów, możemy swobodnie zakupić w formie dodatkowego akcesorium. Jeśli mamy duże akwarium to powinniśmy zakupić odpowiednią dużą szafkę czy też półkę. Tylko wtedy możemy skorzystać z niezbędnych akcesoriów, które przydają się w codziennym życiu. Jeśli się dobrze rozejrzymy, to z pewnością znajdziemy wersję takiego akwarium z odpowiednio dopasowaną półką. Wybór rybek do akwarium to też poważna kwestia. Wszystko musimy zaplanować jeszcze przed zakupieniem właściwego zbiornika. 

Inne podejście 


W praktyce każdy gatunek ryb wymaga zupełnie innego podejścia do hodowli/. Musimy także dobrze poczytać informacje na temat mieszania ryb, ponieważ nie wszystkie gatunki mogą się łączyć w pary. Jeśli chcemy posiadać w naszej kolekcji brzanki, to nie możemy stawiać na inne mniejsze rybki, ponieważ wspomniany gatunek lubi atakować mniejsze od siebie rybki. Jest to przede wszystkim pewna zależność, której musimy się wystrzegać, aby ryby w naszym akwarium chowały się w miarę dobrze. Jeśli chcemy karmić ryby, to powinniśmy dostosować pokarm pod konkretny gatunek, nie kupujemy pokarmów uniwersalnych.

3 komentarze:

  1. Bajeczne akwarium!

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna sprawa,zawsze chciałam mieć akwarium,może się skuszę ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. O takie akwarium trzeba potem bardzo, bardzo dbać... ale ogólnie to bardzo fajne hobby!

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger