Zarabianie w LeadStar cz 2 - modele rozliczeniowe w LeadStar

Szukając idealnej oferty do promowania w Internecie, możemy spotkać się z wieloma skrótami, które tłumaczą nam m.in. w jakim modelu rozliczana jest dana kampania . W praktyce marketing internetowy nie opiera się tylko i wyłącznie na jednym modelu zarabiania, a każdy szanujący się zarabiający stara się sprawdzić i przetestować je wszystkie, aby wybrać najbardziej opłacalny z nich. W LeadStar znajdziesz ponad 300 kampanii (m.in. konta osobiste, jazdy próbne, sklepy internetowe) rozliczanych w kilku modelach rozliczeniowych (w tym także hybrydach!), o których poczytasz w niniejszym artykule.


Popularne modele

 

Obecnie standardem zarabiania są kampanie rozliczane w CPL, czyli Cost Per Lead. Ze względu na łatwy sposób ich promowania, jest to najczęściej wybierany model wśród wydawców LeadStar . Oferta w CPL, to przede wszystkim formularz kontaktowy, który składa się z kilku podstawowych pól, takich jak: imię, nazwisko, e-mail czy numer telefonu. Prowizję otrzymasz więc, za np. poprawność podanych danych w formularzu oraz fakt, że osoba będzie zainteresowana danym produktem (kampanie CPL są obdzwaniane przez reklamodawców). W tego typu kampaniach należy pamiętać, że wniosek musi zostać wypełniony przez klienta, a każde kolejne wypełnienie wniosku przez tę sama osobę będzie traktowane jako dubel, za który nie otrzymasz prowizji. Wszystkie dane podawane w tego typu programach muszą być potwierdzone przez użytkownika , a dopiero po ich weryfikacji uzyskamy określoną w panelu LeadStar prowizję.

Innym, cieszącym się coraz większą popularnością, modelem rozliczeniowym stosowanym w programie partnerskim LeadStar jest CPS, czyli - Cost Per Sale. Jest to wynagrodzenie naliczane za bezpośrednią sprzedaż produktu lub danej usługi. W tym modelu znajdziesz naprawdę dużo programów, a popularne sklepy internetowe będą idealnym uzupełnieniem treści na naszej stronie W tego typu ofertach dostępnych w LeadStar zarobek jest liczony jako procent od wartości zamówionego produktu (np. w kampanii AliExpress) lub w złotówkach (np. w kontach osobistych czy pożyczkach). W kampaniach rozliczanych w CPS możesz zarobić naprawdę duże pieniądze, o ile potrafisz w łatwy sposób sprzedaż produkt na swojej stronie lub blogu.

Prowizja za akcję

Równie popularnym modelem jest CPA, czyli Cost Per Action, gdzie prowizja naliczana jest za wykonanie konkretnej akcji, np. zapis na newsletter, czy płatność kartą wydaną do konta bankowego. Należy jednak mieć świadomość, że stawki obowiązujące w tego typu programach są o wiele niższe niż w modelu CPS, choć nie jest to norma. Niższa będzie prowizja za pozostawienie e-maila niż wykonanie np. przelewu z konta, które klient założy z naszego linku – tutaj prowizje sięgają nawet ponad 100 zł!

Na kliku też zarobisz

 

Wśród powyższych modeli znajdziemy również CPC, czyli - Cost Per Click. W praktyce jest to prowizja naliczana za kliknięcie/unikalne kliknięcie w bannery danej oferty umieszczone na naszej stronie czy blogu . Tego typu rozliczenie sprawdza się także w wysyłkach mailingowych kierowanych do użytkowników naszych stron czy firm. Oczywiście, jeśli posiadasz własną bazę (prowadzoną zgodnie z RODO) , to możesz na niej naprawdę sporo zarobić – nie tylko w kampaniach prowadzonych w CPC. Jeśli chciałbyś uzyskać tego typu kampanię na swoją stronę/blog (tzw. display) musisz liczyć się z tym, że zostaniesz poproszony o dokładne statystyki i estymacje swojego potencjału.

Hybrydy

A tutaj prawdziwy miszmasz bo hybrydowe modele rozliczeniowe są najbardziej interesujące i dotyczą praktycznie kampanii finansowych gdzie najpewniej można zarobić.


W powyższym modelu prowizja CPS jest naliczana za 1 transakcję kartą wydanej do nowego konta, a w przypadku modelu CPA wystarczy wpływ min. 1000 zł na konto i wykonanie 1 transakcji kartą wydanej do nowego konta w tym samym miesiącu, aby otrzymać wskazane prowizje. Podobnie modele działają w innych kampaniach (także niefinansowych), np w modelu CPL+CPS dostajemy prowizję (przykładowo) za poprawnie wypełniony formularz, gdzie klient okaże zainteresowanie i chęć kontaktu ze strony banku w sprawie kredytu. Uzytkownik nie musi otrzymać kredytu, abyśmy otrzymali prowizję CPL, ale z pewnością skorzystanie z produktu zwiększy nam nasz zarobek - prowizje CPS w kredytach sięgaja nawet kilku % od wartości otzrymanego  dofinansowania

W przypadku, np kampanii ''Ubezpieczenie samochodu'' w modelu CPL dostajemy prowizje, gdy użytkownik naszej strony (lub strony partnerskiej stworzonej w LeadStar) wypełni formularz poprawnymi danymi i zainteresuje się ofertą.  W modelu CPS1, gdy klient kupi pakiet OC+AC lub CPS2, gdy klient kupi samą polisę OC 

 

Indywidualne rozliczenia

 

Jeśli masz potencjał na daną kampanię – napisz do LeadStar ze swoją propozycją rozliczenia, np. w modelu FF- czyli Flat Fee. To właśnie w tym modelu otrzymujemy określoną zapłatę za reklamę, którą zaproponowaliśmy, a którą zaakceptował reklamodawca. Może to być umieszczenie banneru, artykuł promujący produkt lub wysyłka mailingu na bazę czytelników naszej strony/bloga. Jest to stała kwota wypłacana co określony czas, w zależności od tego, jak umówiliśmy się z reklamodawcą.

Warto testować

 

Podsumowując, jeśli chcemy zarobić w Internecie, powinniśmy testować wiele modeli rozliczeniowych jednocześnie. W taki sposób będziemy mogli wybrać swój ulubiony, na którym zarobimy największe pieniądze. Pamiętaj, że nie od razu zarobisz miliony, ale ciężką pracą, jej optymalizacją i rosnącą liczbą odwiedzających Twoją stronę osób, będziesz w stanie odnosić coraz większe korzyści. W programie partnerskim LeadStar znajdziesz wiele pomocnych narzędzi, które pomogą Ci osiągnąć swój cel.

2 komentarze:

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger