Zalety kantorów internetowych - dlaczego warto z nich korzystać?

Największą zaletą kantorów internetowych jest bez wątpienia wygoda. Nie trzeba ruszać się z domu, ponieważ cały proces przebiega online. Oznacza to oszczędność czasu oraz pieniędzy, które trzeba by wydać np. na dojazd do stacjonarnego kantoru. Jeśli mowa o kosztach, to trzeba też wspomnieć o tym, że zakup lub sprzedaż większej ilości waluty jest w takim miejscu zdecydowanie tańszy niż np. w banku czy tradycyjnym kantorze. Warto też wspomnieć, że nie ma tu żadnych przykrych niespodzianek związanych z dodatkowymi kosztami, ponieważ spread jest niewielki. 


Jak to działa?


Zasadę działania e-kantoru najłatwiej poznać w praktyce, np. na stronie internetowykantor.pl l. Pierwszym etapem jest wybór najkorzystniejszego kursu, a następnie wysłanie przelewu – każdy przelew jest księgowany w dni robocze na bieżąco. W przypadku przelewów w ramach jednego banku trwa to 3 minuty, a dla przelewów międzybankowych maksymalny czas to 3 dni robocze. System wskazuje użytkownikowi konto, na które należy przelać pieniądze, a po zaksięgowaniu wpłaty wysyłany jest e-mail z informacją o zasileniu.
Następnie należy zatwierdzić wybrany kurs oraz transakcję – można to zrobić w dowolnym momencie, na najbardziej korzystnym kursie. W trakcie zatwierdzania do użytkownika wysyłane jest potwierdzenie wybranego kursu oraz informacja o tym, kiedy zrealizowany zostanie przelew zwrotny. W przypadku anulowania transakcji wpłacone środki są przelewane z powrotem na konto użytkownika. Po zatwierdzeniu w szybkim czasie odsyłany jest przelew zwrotny. Wymiana walut najczęściej trwa kilkanaście minut.

2 komentarze:

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger