Wybieramy się na ślub – co podarować nowożeńcom?

Wybór prezentu, który sprawi radość nowożeńcom, to wbrew pozorom trudna sprawa. Oczywiście najlepiej jest wtedy, gdy Młoda Para sama przygotowuje listę prezentów, a goście wybierają z niej, co mogą kupić. Wówczas nie ma obaw, że jakiś prezent jest powtórzy, a prezenty dla młodych okażą się nietrafione. Jednak w naszej kulturze listy prezentów są rzadko sporządzane, dlatego goście muszą w tej kwestii liczyć na siebie. Dobrym pomysłem zawsze jest sztuka, czyli jakiś obraz, np. z zamówionym u malarza portretem młodych lub romantycznym miejscem, w którym np. odbyły się zaręczyny.

Bardziej klasyczne prezenty na ślub to oczywiście sprzęt AGD. Może to być czajnik elektryczny, blender, zaparzacz do espresso czy malakser. Wybór jest naprawdę duży, ale warto wówczas uzgodnić zakup z innymi gośćmi, aby nie zdarzyło się tak, że na ślub młodzi dostaną kilka czajników lub tosterów. Warto rozejrzeć się za bardziej designerskim sprzętem AGD, który przyda się w kuchni i jednocześnie będzie jej ozdobą. Na pewno dobrym pomysłem jest bielizna pościelowa, a także sama pościel. Jednak wówczas należy wybierać produkty sprawdzonych firm, posiadające odpowiednie atesty i wykonane z dbałością o każdy szczegół.

prezent na ślub- Czajnik elektryczny Artisan

Młodym na pewno spodobają się również oryginalne naczynia, np. misa o geometrycznym kształcie, czy nowoczesne naczynie na owoce. Funkcjonalnym i efektownym prezentem jest także uchwyt na butelki do wina czy ekskluzywna lampa do sypialni. Nowożeńcom z pewnością przyda się komplet garnków, zestaw noży eleganckie filiżanki, czyli wszystko to, co potrzebne w domu. Wybierając taki upominek należy pamiętać, że muszą to być przedmioty wysokiej jakości, które będą ładnie się prezentować i posłużą przez długi czas. Można również pomyśleć nad nieco droższym prezentem, np. wyjazdem zagranicznym. Wówczas można złożyć się z innymi gośćmi i po prostu zafundować nowożeńcom podróż poślubną. Jak więc widać wybór prezentu to wcale nie jest prosta sprawa, dlatego warto go dobrze przemyśleć.

2 komentarze:

  1. Bardzo pomysłowe te prezenty,ale wpierw najlepiej zapytać samych zainteresowanych co chcieliby ewentualnie dostać ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Najlepiej młodych pytać,ale jak już to właśnie wypada dać coś co będzie służyło lata!

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger