Telefon dla seniora – Alcatel 20.08 – Recenzja

Alcatel 20.08 jest klasycznym telefonem, który powstał z myślą o seniorach. Napisy, które wyświetlane są na kolorowym ekranie, są duże, a menu główne bardzo przejrzyste. Spore są także przyciski, dzięki czemu starszej osobie łatwiej jest wybrać numer. Co więcej, w telefonie zainstalowano przycisk SOS, dzięki któremu w razie potrzeby można szybko wezwać pogotowie ratunkowe lub kogoś do pomocy.


Specyfikacja techniczna


Dedykowany dla seniorów Alcatel 20.08 wyposażony jest w procesor 360 MHz oraz 16 MB wbudowanej pamięci, którą można rozbudować aż do 32 GB, ponieważ urządzenie posiada czytnik kart pamięci microSDHC oraz microSD. Telefon ma też duży, aż 2,4 calowy kolorowy ekran TN, którego rozdzielność wynosi 320x240 pikseli.
Za pomocą wbudowanego aparatu fotograficznego o rozdzielczości 2 Mpix można wykonywać wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy, a także odtwarzać je. Atutem urządzenia jest z pewnością redukcja szumów oraz pełna kompatybilność z aparatami słuchowymi mającymi certyfikat HAC M3/T4. Telefon posiada slot karty miniSIM oraz wejście na słuchawki. Pojemna bateria o mocy 1400 mAh wytrzymuje w trybie czuwania nawet 350 godzin, a w trybie rozmowy 16 godzin. W urządzeniu znajduje się łatwo dostępny przycisk SMS, który można zaprogramować, aby w razie potrzeby wezwany został ktoś do pomocy.Recenzja


Już na pierwszy rzut oka Alcatel 20.08 wydaje się bardzo solidny i łatwy w obsłudze. Mimo stosunkowo niewielkich wymiarów ma bardzo duży wyświetlacz oraz klawisze. Są one czarne i mają białe napisy, co bardzo ułatwia obsługę osobom, które słabo widzą. Blokowanie klawiatury jest również bardzo proste, a dzięki blokadzie szumów dźwięk jest bardzo czysty i wyraźny, a to w przypadku seniorów jest niezwykle ważne. Urządzenie może działać w trybie głośnomówiącym, ma też wbudowane radio, kalendarz i kalkulator. Menu jest bardzo przejrzyste, więc nauczenie starszej osoby obsługi nie jest trudne. Oprócz głośnych dzwonków telefon ma także wibracje, co przydaje się, gdy senior nie dosłyszy. Urządzenie bez problemu współpracuje z aparatami słuchowymi, a czarny kolor jest uniwersalny. 
4 komentarze:

 1. Świetny,prostu i pozbawiony wszystkich bajerów które raz działają a raz nie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zacny telefon,do tego bateria trzyma bardzo długo ;-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma Androida,więc go nie kupuję!!! ;-D

  OdpowiedzUsuń
 4. Super telefon. Świetna opcja dla starszych osób.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger