Czy warto naprawiać stare meble?

Stare, nieco zniszczone, ale nadal wygodne meble tapicerowane szkoda zastępować nowymi. Przede wszystkim jest to spory koszt, a poza tym istnieje inne rozwiązanie, a jest nim naprawa tapicerki. Obecnie do wyboru jest mnóstwo różnych materiałów obiciowych, dzięki którym meble zyskają nowe życie. Kiedy warto wymienić tapicerkę?


Spłowiała, wytarta tapicerka nie wygląda dobrze, dlatego jeśli po latach użytkowania pojawi się taki właśnie problem, to wymiana obicia jest świetnym rozwiązaniem. Dając nową tapicerkę ulubionemu fotelowi czy kanapie można tanim kosztem zyskać niemalże nowy mebel. Dostępne obecnie tkaniny obiciowe znakomicie nadają się do renowacji mebli, a dzięki zróżnicowanym cechom i wzorom można je idealnie dopasować do wystroju wnętrza czy własnych potrzeb. Eleganckie, stylowe obicie to doskonały sposób na odświeżenie mebli tapicerowanych, które zasługują na nowe, lepsze życie.
Tapicerkę warto wymienić także wtedy, gdy znajdujące się na niej plamy nie dają się sprać. Wówczas szkoda wyrzucać całkiem dobry mebel, skoro tanim kosztem można go odświeżyć i nadać pożądany wygląd. Co ważne, większość prac związanych z tapicerowaniem mebli można wykonać samodzielnie – potrzebny jest do tego zszywacz tapicerski oraz materiał tapicerski z którego należy wyciąć odpowiedni kształt. Jedynie wtedy, gdy mebel ma bardzo wymyślny kształt, warto powierzyć to zadanie specjaliście.

Łatwa zmiana wystroju


Wymiana tapicerski to prosty sposób na zmianę wystroju wnętrza. Jeśli meble stały się niemodne lub nie pasują do najnowszych trendów, nie trzeba ich wyrzucać. Wiadomo, że niektóre kolory gryzą się ze sobą, inne nie lubią konkurencji, dlatego dobrym pomysłem jest zmiana tapicerki. Dzięki temu można ją idealnie dopasować do swoich oczekiwań, aby zyskać zupełnie nowy wygląd mebli oraz całego wnętrza.
Osoby, które często lubią zmieniać wystrój wnętrz, powinny przy zakupie mebli wybierać modele tapicerowane o ponadczasowych fasonach. Dzięki temu za pomocą materiałów obiciowych będzie można je wielokrotnie zmieniać i to bez pomocy specjalisty.

6 komentarzy:

 1. Wypoczynek dostał drugie życie po wykonaniu nowej tapicerki,naprawdę warto odnawiać meble,czy to tapicerowane czy np stary regał i nie chodzi tu tylko o pieniądze a o styl! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio odnawiałam komplet wypoczynkowy,świetnie wyszło,nie długo opiszę na stronie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie że warto naprawiać,dziś tylko wiemy jak kupić nowe a jak sie zestarzeje to wyrzucamy a np stare meble mają duszę a i możemy je także odnowić wedle własnego uznania ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jasne, że tak! W moim salonie stoją odnowione meble po moich dziadkach! Wyglądają niesamowicie, są porządne i co najważniejsze prezentują się genialnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w domu starą komodę i szafę po dziadkach. Delikatnie ją odnowiłam i teraz wyglądają genialnie.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger