Jak wybrać idealnego drona?

Drony, czyli bezzałogowe statki latające, początkowo były wykorzystywane tylko w celach wojskowych. Cechują się niewielkimi wymiarami, a ich lotem steruje się zdalnie, np. za pomocą komputera czy smartfona. Obecnie drony dostępne są dla każdego – pozwalają na filmowanie czy robienie zdjęć obiektów znajdujących się na torze ich lotu. Jak wybrać drona, który sprawdzi się najlepiej?

https://flyandfilm.pl/
 Fot -źródło - https://flyandfilm.pl

Do czego służy dron?


Każdy dron może być wykorzystywany na różne sposoby. Oprócz typowych zastosowań militarnych, czyli do prowadzenia obserwacji i wykonywania działań bojowych, urządzenia te mają też zastosowanie cywilne – można dzięki nim badać miejsca trudno dostępne, liczyć stada zwierząt, czy nawet mierzyć warstwę ozonową. Co więcej, drony są obecnie wykorzystywane także w celach komercyjnych – znakomicie sprawdzają się podczas nagrywania video czy wykonywania fotografii z lotu ptaka. W planach jest również zastosowanie dronów do dostarczania przesyłek kurierskich, jednak póki co nie wygląda na to, aby te pomysły zostały szybko zrealizowane.
Drony są również wykorzystywane do celów rekreacyjnych. Szczególnym powodzeniem cieszą się niewielkie mikro-drony, którymi można sterować za pomocą aplikacji w smartfonie. Do tego typu sprzętu można podłączyć aparat czy niewielką kamerę i wykonywać zdjęcia oraz filmy z lotu ptaka. Z dronów korzystają również osoby, uprawiające sporty ekstremalne – wystarczy specjalna aplikacja w telefonie na opasce czy kasku, aby urządzenie podążało za taką osobą i filmowało jej poczynania. Wybór konkretnego modelu trzeba więc uzależnić do jego przeznaczenia.

Jakie są rodzaje dronów?


Drony można podzielić nie tylko ze względu na zastosowanie, ale także na liczbę wirników. Quadrokoptery są wyposażone w 4 śmigła – jest to najpopularniejszy rodzaj dronów, często wykorzystywany w celach komercyjnych i rekreacyjnych, a także jako zabawka. Znacznie bardziej profesjonalne maszyny to hexacoptery, które posiadają 6 śmigieł – zwykle służą do nagrywania filmów, ponieważ są w stanie udźwignąć cięższy sprzęt. Octocoptery mają 8 wirników i najczęściej wykorzystywane są do celów militarnych.

2 komentarze:

  1. Ciekawe technologie i sklep,coraz więcej osób korzysta z dronów i nowoczesnej techniki nawet w budownictwie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo duży wybór a nawet opcja wypożyczenia jak nie możemy się zdecydować,jak najbardziej na plus!

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger