Tani smartfon z Biedronki - My Phone C-Smart Pix

Smartfonem nazywane są telefony wyposażone w funkcje, których pozbawiona jest zwykła komórka. Dostępne są w różnych cenach, ale zwykle są one dość wysokie. Produktem, który pod względem cenowym wypada bardzo dobrze jest MyPhone C-Smart Pix, który oferuje SklepBiedronka. Parametry tego urządzenia nie są najwyższe, ale model w zupełności wystarczy dla osób, które nie mają wysokich wymagań i dlatego urządzenie jest skierowane głównie dla seniorów by oswoili się z nową technologią;-) Co warto wiedzieć o tym smartfonie?Specyfikacja i test urządzenia


Smartfon z Biedronki posiada dwa gniazda mikro-SIM, dzięki czemu można na nim jednocześnie korzystać z dwóch różnych kart. Oczywiście jak w większości tego typu modeli, gdy rozmowa prowadzona jest z jednej z kart, druga pozostaje nieaktywna. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest możliwość przypisania innych dzwonków do każdej z kart.
W urządzeniu nie ma wbudowanego modemu LTE – zamiast niego znajduje się modem 3G. Ekran ma przekątną 4 cale i rozdzielczość480x800 pikseli. Dzięki gęstości pikseli na poziomie 233 PPI jest on dość jasny. Brak panelu IPS sprawia, że widoczność pod kątem jest kiepska – po przechyleniu ekranu na bok widoczna jest utrata kontrastu. Przeprowadzony test potwierdza natomiast doskonałą czułość ekranu – reaguje on na dotyk dokładnie tak, jak powinien.

Pamięci aparat


Niestety recenzja nie może być zbyt pozytywna, ponieważ smartfon ma zaledwie 512 MB pamięci RAM. Jest to wielkość niewystarczająca, nawet pomimo tego, że system operacyjny telefonu to mało wymagający Android 6.0. Zarówno menu aplikacji, jak i nawigacja w ustawienia działa znacznie wolniej niż w innych smartfonach. Wbudowana pamięć także jest niewielka – to zaledwie 4GB, z czego system oraz pamięć podręczna zajmuje prawie 3GB, co oznacza, że do dyspozycji jest niewiele ponad 1GB. Konieczny jest więc zakup karty pamięci, której maksymalna pojemność to 32GB.
MyPhone wyposażony jest w matrycę 2Mpix i nie ma autofokusu. Jednak pomimo to aparat robi dość ostre i szczegółowe zdjęcia. Jeśli chodzi o aparat przedni, to jego rozdzielczość wynosi zaledwie 0,3 Mpix, przez co praktycznie nie nadaje się do użytku.

5 komentarzy:

 1. Zawsze stawiam na średnią półkę z zakupem takiego sprzętu. Szkoda mi wyrzucać dużych pieniedzy na drogie telefony. Czy taki sprzęt za niewielkie pieniądze długo posłuży, trudno powiedzieć. Parametry nie są złe. Użytkownik który mało korzystna to powinien być zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podstawowy smartfon do podstawowych czynności i tak należy go oceniać, moim zdaniem jest całkiem sensowny biorąc pod uwagę cenę

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam ten model i jestem zadowolona, ma wszystko co trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Córce kupiliśmy na pierwszy smartfon i daje radę, do społecznościówek jest ok

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo słaby wręcz złom,muli niemiłosierni,kupiony dla mamy ale kasa wywalona w błoto!

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger