Urządzanie domu – Klimat rządzi #1

Dom to miejsce, w którym szuka się wytchnienia po ciężkim dniu. Powinien więc emanować spokojem i zapewniać komfort. Bardzo ważny jest odpowiedni wystrój, dzięki któremu można sprawić, że dom będzie przytulny, co jest niezwykle ważne w codziennym funkcjonowaniu. Jak stworzyć idealny klimat? Pomogą w tym drobiazgi, dzięki którym każde wnętrze zyska ciepły, wyjątkowy charakter.


Czy warto robić zakupy na starociach?


Stare, piękne przedmioty mogą stanowić niebanalną ozdobę mieszkania. W Polsce rynek handlu starociami stale się rozwija, a niezwykłe antyki można kupić zarówno online, jak i na targach czy w antykwariatach. Na pewno warto robić takie zakupy, ponieważ starocie przepięknie prezentują się zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, jak i w niezwykle modnym stylu retro.
Rozpiętość cen jeśli chodzi o antyki jest bardzo duża – najcenniejsze są przedmioty dobrze zachowane, z długą historią. W sprzedaży najczęściej można znaleźć przepiękne starocie rokokowe, biedermeierowskie czy z dwudziestolecia międzywojennego.

Jak dobierać meble i dodatki?Antyczne meble i dodatki należy dobierać w taki sposób, aby tworzyły spójny wystrój. Warto więc zdecydować się na przedmioty z konkretnej epoki, aby pasowały one do siebie pod względem stylistycznym. Podejmując decyzję o zakupie należy sprawdzić, czy przedmiot jest oryginalny, ponieważ zdarzają się falsyfikaty, których wartość jest sztucznie zawyżana. Warto skorzystać z porady eksperta, zwłaszcza przed kupieniem szczególnie cennego przedmiotu.
Antyki mogą pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również użytkową. Znakomicie wygląda wnętrze, w którym wszystkie meble oraz dodatki mają swoją historię.


Twój dom – poczuj się tutaj dobrze!


Oczywiście dom to nie muzeum, dlatego aby czuć się w nim dobrze, należy zadbać o komfort. Stare meble, zwłaszcza sofy czy fotele, rzadko są bardzo wygodne. Dlatego nie warto na siłę kupować antyków, ponieważ nie każdy z nich nadaje się do tego, by korzystać z niego we własnym domu.

3 komentarze:

  1. antyki...UWIELBIAM!!

    OdpowiedzUsuń
  2. stare meble,i te epokowe wnętrza...KLIMAT!! nie to co dzisiaj,jak najmniej,sterylnie i brak ciepła i klimatu....

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam klimat antyków,staroci,drewno,kominek,świetnie ;-)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger