Szybko i wygodnie – wysyłaj paczki jak chcesz, gdzie chcesz!

Jeśli chcesz wysyłać paczki, możesz zamawiać kuriera po odbiór bezpośrednio do swojego domu. Firmy kurierskie, takie jak DPD oferują taką usługę w standardzie. Nie trzeba już iść na pocztę, czy szukać oddziału,bardzo ważne jest prawidłowe wpisanie danych adresowych, aby kurier mógł szybko dotrzeć we wskazane miejsce. Jednak to nie wszystko, ponieważ należy też pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu przesyłki przed uszkodzeniem.

Jak przygotować paczkę dla kuriera?


Wszystkie przesyłki kurierskie muszą być przygotowane w taki sposób, aby dostęp do ich zawartości był niemożliwy bez pozostawienia widocznych śladów. Opakowanie musi być też na tyle wytrzymałe, aby zawartość przesyłki nie uległa uszkodzeniu w czasie transportu. Należy przy tym pamiętać, aby w opakowaniu było jak najmniej pustych przestrzeni – należy je wypełnić np. za pomocą folii bąbelkowej, styropianu o odpowiednich kształtach lub wiórów styropianowych. Wypełnienie musi być umieszczone w taki sposób, aby uniemożliwić przemieszczanie się towaru znajdującego się w paczce. Zdecydowanie najlepszą metodą pakowania przesyłek są mocne, odporne na wilgoć kartony z podwójnymi ściankami. Tego rodzaju opakowanie można dobrać pod kątem wagi i wielkości przesyłanego towaru. Dlaczego DPD?


Przez wiele lat zdarzyło się że wysyłaliśmy naprawdę dużo paczek,a to do znajomych a to do rodziny,były tam różne produkty ale głównie szkło i delikatne przedmioty,sprawdziliśmy wiele firm i z każdą było coś nie tak(być może teraz działają lepiej) ale wieloletnie zaufanie do firmy DPD pozostało nie zmienione,ale wiadomo że to nie tylko od samej firmy zależy a od kuriera w danym rejonie i tak gdy my nie narzekamy to za to inni już mogą,ale i znajomi sobie chwalą podjecie do pracy tych kurierów więc coś w tym jest ;-)


Jak zamówić kuriera?


W celu zamówienia kuriera do domu wystarczy wejść na stronę Furgonetka.pl ,wybrać firmę kurierską w naszym przypadku DPD i wypełnić specjalny formularz online. Innym sposobem jest zamówienie kuriera przez telefon. Zawsze należy pamiętać o podaniu dokładnego adresu oraz numeru telefonu, aby kurier mógł się skontaktować. Ponadto należy czytelnie wypełnić list przewozowy, czyli etykietę zawierającą wszystkie dane nadawcy oraz odbiorcy. Zamawiając kuriera do domu można mieć pewność, że paczka szybko i bezpiecznie trafi do odbiorcy.

5 komentarzy:

 1. Bardzo wygodna sprawa,i naprawdę solidnie i dosyć szybko,dobrze że mamy wybór na tym polu,jeżeli chodzi o zamawianie Kuriera do domu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja chyba jednak wolę ups,ale co by nie było to jest wygodne,nigdzie nie trzeba chodzić,stać w korkach itd,świetna sprawa!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa opcja,jak najbardziej Polecam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko na 100% i niskie ceny podstawą zadowolenia,wrócę na pewno!

  OdpowiedzUsuń
 5. Wojciech Biernacki7 czerwca 2018 00:49

  Ja korzystam z globkurier.pl i jestem zadowolony - bardzo fajna usługa polecam

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger