Suplementy Diety - Po co to komu?

 Zdrowie masz tylko jedno...

Dziś chcielibyśmy poruszyć bardzo ważny temat,a mianowicie obecności na rynku suplementów diety,z jednej strony nie negujemy nad samym faktem że są,ale także zbytnio nie namawiamy na ich zakup.
Więc od początku....dodatki witamin i minerałów są potrzebne i czasem trzeba je uzupełniać np:magnez,wapń,witamina C itp
Teraz najpopularniejsze są tabletki na erekcje,dla palaczy,na odchudzanie i tutaj czyhają niebezpieczeństwa w postaci podrabiania tych leków na potęgę.


Producenci lub ludzie z branży sami twierdzą i mają wątpliwości czy ich ''używki'' działają a sami twierdzą że produkują je tylko dlatego że ludzie się domagają co jest dosyć smutnym wątkiem w całej sprawie.
Ale najbardziej niebezpiecznym zabiegiem jest że sprzedaje się coraz więcej produktów np na Odchudzanie,trawienie,na pracę nerek,serca a nawet przeciwbólowe pod postacią tzw suplementów diety,już kilka razy było na branżowych portalach że prawnie suplement diety jest mało inwazyjnym produktem medycznym i że go nabywamy na własną odpowiedzialność,ale także jest napisane że jest lekki w użyciu to znaczy że powoduje małe lub znikome zmiany w organizmie ...no być może się nie znam,ale jak ktoś kupuje suplement diety na ból głowy bo był super reklamowany,że ''podobno pomaga'' to współczuję...


Jeszcze chyba nikt nie umarł od takich ''leków'' ale zdarzały się komplikacje z sercem,z nerkami,wymioty itp..może się nie znam,może taka moda że coraz więcej ludzi zamiast śniadania łyka tabletki,zamiast obiadu łyka tabletki a na kolację łyka TYLKO jedną tabletkę i tzw napój energetyczny.....obawiamy się tej mody,że za szybko dzisiaj my jako ludzie pędzimy,coraz więcej od nas wymaga się że MUSIMY być zdrowi i już..dlatego ratujemy się czym się tylko da...ale na jak długo?
Ten rynek był głównie stworzony z myślą o zarobku..i jak kilka przedstawicieli firm farmaceutycznych główne wpływy to suplementy diety oraz tzw leki/płyny na chemioterapie...
Czasem leki trzeba brać,a nawet nie które choroby i schorzenia tego wymagają do normalnego funkcjonowania,ale także wielokrotnie byłem świadkiem przepisywania leków nie potrzebnie które nie pomogły nic a narobiły dużo szkody w organizmie i organach..a tutaj także czyhają niespodzianki...czego wam życzyć na koniec? więcej ruchu i zdrowego trybu życia i mądrych lekarzy!
Pozdrawiamy
#lekkostrawny


8 komentarzy:

 1. U mnie staramy się unikać leków,a co ważniejsze zapobiegać,owszem jak lekarz zleci syrop itp to wykupimy,ale jak najbardziej wystrzegamy się antybiotyków i innych świństw!

  OdpowiedzUsuń
 2. Trują nas od pokoleń ;-(((

  OdpowiedzUsuń
 3. Lepiej zapobiegać niż leczyć,ale jak zwykle lekarze faszerują nas lekami,nie ważne że nie zawsze pomogą,ale ważne że lekarz dostaje upominki od sponsorów ;-(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja osobiście nie wyobrażam sobie mojego funkcjonowania bez suplementów diety. Przy tak aktywnym trybie życia jaki prowadzę moje stawy, a przede wszystkim kolana nie wytrzymałyby. Dlatego stosuję kolagen do picia. Przed zażywaniem moje stawy był strasznie obolałe i zmęczone.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na swoim przykładzie przekonałem się, jak bardzo skuteczne mogą być suplementy diety. Biorę je już około pół roku i jestem naprawdę zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 6. Stosowałem kiedyś suplementy diety na potencje i byłem z nich bardzo zadowolony.

  OdpowiedzUsuń
 7. wiadomo że nadmiar jest szkodliwy i nie ma co brać suplementów jeśli ich nie potrzebujemy, ale unikać należy przede wszystkim podejrzanych chemicznych ,,leków" które mają być panaceum na wszystko, ja przyjmuję suplementy z alg, tabletki z wit d (jesień-zima) i zdarza mi się pić herbatę z bratka (na ładną skórę)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak to moja babica mówi wszystko jest dla ludzi, ale z rozsądkiem. Każdy człowiek nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich istotnych witamin, dlatego polecany internetowy sklep z suplementami diety to naprawdę świetna opcja dla naszego zdrowia.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku,dziękuję za przeczytanie tego wpisu,mam nadzieję że podzielisz się swoimi przemyśleniami w komentarzu.
Zapraszam również na Facebook : https://www.facebook.com/lekkostrawny/
Na blogu przede wszystkim ważne tematy z kategorii :
- Dom
- Rodzina
- Zdrowie
- Męskie sprawy
ZAPRASZAM

Copyright © 2012 Lekkostrawny - Dom i Ogród - Blog , Blogger